A korábbi formulációkkal szemben hosszabb hatástartamú, kiváló esőállóságú, a környezetet és a felhasználót jobban kímélő, kontakt rovarölő szer.
Almatermésűekben sodrómolyok ellen a védekezést hajtásvizsgálat alapján, az áttelelő lárvák ellen kell végrehajtani. A további kezeléseket rajzásmegfigyelés alapján, a lárvakelés kezdetén kijuttatva, nemzedékenként 1-2 alkalommal javasolt elvégezni. Almamoly és aknázómolyok ellen szintén a rajzásmegfigyelésre alapozva, a tömeges lárvakelés idején kell megkezdeni a védekezést. Elhúzódó rajzás esetén 2 permetezés szükséges 8-14 napos időközzel. A levéltetvek ellen a kezelést a kártevők megjelenésekor, a kis kolóniák kialakulása előtt kell elkezdeni. A foltosszárnyú muslica ellen a védekezést illatcsapdás rajzásmegfigyelés alapján, az imágók megjelenésekor szükséges végrehajtani. Amennyiben a rajzás elhúzódó, a kezelést célszerű 8-12 nap múlva megismételni az élelmezés-egészségügyi várakozási idő figyelembe vételével. Dózis:3 ml/10 l víz.
Csonthéjasokban a gyümölcsmolyok ellen rajzásmegfigyelés alapján, a fiatal, kelő lárvákkal szemben kell védekezni. Elhúzódó rajzásnál 2 kezelés indokolt 8-14-napos időközzel. A foltosszárnyú muslica ellen a védekezést illatcsapdás rajzásmegfigyelés alapján, az imágók megjelenésekor szükséges végrehajtani. Cseresznyében és meggyben a cseresznyelégy ellen a védekezést sárgalapos rajzásmegfigyelés alapján, az imágók megjelenésekor szükséges végrehajtani. Amennyiben a rajzás elhúzódó, a kezelést célszerű 8-12 nap múlva megismételni az élelmezésegészségügyi várakozási idő figyelembe vételével. A levéltetvek ellen a védekezést a kártevők megjelenésekor, a kis kolóniák kialakulása előtt kell elkezdeni. A dózis csonthéjasokban: 3 ml/10 l víz.
Mogyoróban a mogyoróormányos imágói ellen május közepétől a termés végső méretének a kialakulásáig kell védekezni a kártevő jelenléte esetén. Dózis: 2 ml/10 l víz.
Dióban almamoly ellen feromoncsapdával végzett rajzás megfigyelésre alapozva, a tömeges lárvakelés idején kell megkezdeni a védekezést. Elhúzódó rajzás esetén 2 permetezésszükséges 10-14 napos időközzel. Levéltetvek ellen a kezelést a kártevők megjelenésekor, a kis kolóniák kialakulása előtt kell elkezdeni. A dióburok-fúrólégy ellen a rajzás időszakában szükséges a permetezést elvégezni. az imágó rajzás ragacsos sárgalapok kihelyezésével figyelhető meg. Dózis: 2 ml/10 l víz.
Szőlőbem szőlőmolyok ellen a védekezéseket szexferomoncsapdás megfigyelés alapján, a tömeges lárvakelés idején kell megkezdeni. Elhúzódó rajzás esetén 10-14 napos időközökkel, nemzedékenként 2 kezelés szükséges. Dózis: 2,5 ml/10 l víz.
Szederben, ribiszkében és köszmétében az első levéltetvek megjelenésétől szükséges a védekezés. A kolóniák nagyságától függően a kezelés megismételhető. A foltosszárnyú muslica ellen a védekezést illatcsapdás rajzásmegfigyelés alapján, az imágók megjelenésekor szükséges végrehajtani. Amennyiben a rajzás elhúzódó, a kezelést célszerű 8-12 nap múlva megismételni az élelmezés-egészségügyi várakozási idő figyelembe vételével. Dózis: 2 ml/10 l víz.
Mandulában, málnában és szamócában az első levéltetvek megjelenésétől szükséges a védekezés. A kolóniák nagyságától függően a kezelés megismételhetőek. A mandula-magdarázs valamint a foltosszárnyú muslica elleni védekezést az imágórajzás kezdetén kell elvégezni. Dózis: 2 ml/10 l víz.
Káposztafélékben, valamint paprikában, paradicsomban és uborkában a bagolylepkék hernyói ellen a rajzásmegfigyelés alapján, a fiatal lárvák ellen kell védekezni. A levéltetvek ellen a permetezést a tömeges felszaporodás előtt, az élelmezésegészségügyi várakozási idők figyelembe vételével szükséges végrehajtani. Káposztapoloska ellen a kártevők növényen való megjelenése után kell védekezni. Káposztában a permetléhez tapadásfokozó szer hozzáadása indokolt. Dózis: 0,2 l/ ha
Tojásgyümölcsben bogolylepkék hernyói ellen a rajzásmegfigyelés alapján, a fiatal lárvák ellen kell védekezni. A levéltetvek ellen a permetezést a tömeges felszaporodás előtt, az élelmezés-egészségügyi várakozási idők figyelembe vételével szükséges végrehajtani. Dózis: 4 ml/10 l víz.
Borsóban levéltetvek elleni védekezést a kártevők megjelenésekor, a telepek kialakulása előtt kell megkezdeni. Az egyedek betelepedése és felszaporodása sárgatálas megfigyeléssel és növényvizsgálattal követhető nyomon. Az állománykezelést a betelepedés erősségétől és időtartamától függően, 5-7 naponként javasolt ismételni. A megfelelő tapadás érdekében a kijuttatás során nedvesítő szer használata szükséges. Dózis: 4 ml/10 l víz.
Babban gyapottok-bagolylepke elleni védekezést előrejelzésre (szexferomon csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat) alapozva, a lepkék tojásrakását követően, a tömeges lárvakelés kezdetén célszerű elvégezni. A permetezés a fertőzöttségtől függően megismételhető. Dózis: 4 ml/10 l víz.
Burgonyában 5 ml/10 l víz. dózissal védekezhetünk levéltetvek ellen.
Salátában, a levéltetvek elleni állománykezelést növényvizsgálat alapján, az első telepek megjelenésekor ajánlott végezni, majd a felszaporodás mértékétől függően, 10-14 nap múlva célszerű ismételni. A bagolylepkék elleni védekezés a fiatal hernyók ellen hatékonyabb. Dózis: 2,5 ml/10 l víz.
Tormában a földibolhák elleni védekezés akkor időszerű, amikor a fiatal leveleken 1-2 rágásnyom látható. Amennyiben szükséges, a kezelést 14 nap múlva meg lehet ismételni. Káposztapoloska ellen a kártevők növényen való megjelenése után kell védekezni.
Borsmustárban (rukkolában), galambbegy salátában, sóskában, spenótban és zöld fűszernövény kultúrákban a levéltetvek elleni védekezéseket növényvizsgálat alapján, az első telepek megjelenése előtt javasolt megkezdeni, majd a felszaporodás mértékétől függően, 12-14 nap múlva célszerű ismételni. A bagolylepkék elleni védekezés a fiatal (L1-L2) hernyók ellen hatásosabb.
Mogyoróhagymában és újhagymában a tripsz-, lepke-, levéltetű- és légyfajok megjelenésekor szükséges a védekezést elkezdeni. Elhúzódó betelepedés esetén mogyoróhagymában a permetezés 12 nap elteltével megismételhető.
Kukoricában a kukoricamoly és bagolylepkék rajzását alapul véve a fiatal lárvák megjelenésekor célszerű kijuttatni a készítményt. A kukoricamoly rajzását fénycsapda segítségével lehet nyomon követni. A kukoricabogár imágói elleni védekezés célja a bogarak tojásrakás előtti gyérítése, a jövő évi lárvakártétel mérséklése, valamint a bibeszálak lerágásának, ezáltal a hiányos termékenyülésnek az elkerülése. A védekezést a tömeges rajzás idejére, a bogarak tojásrakása előtti időre kell időzíteni. A bogarak rajzásdinamikájáról sárga ragadós csapdák segítségével, a tojásrakásról az imágók tojástartalmának egyedi vizsgálatával (a bogarak potrohának enyhe megnyomásával és kézi nagyító segítségével) lehet tájékozódni. Ha a nővirágzás még nem haladta meg az 50 %-ot és egyidejűleg a zöld bibeszálak 1,5 cm-re történt visszarágása már észlelhető a táblában, célszerű haladéktalanul megkezdeni a védekezést. A kukorica virágporát gyűjtik a méhek. A kukorica pollenszóródása (hímvirágzása) idején, illetve ha a védendő táblán virágzó gyomok, vagy a környezetében egyéb virágzó kultúra található, a szer csak méhkímélő technológiával juttatható ki. Mivel a készítmény nem hosszú hatástartamú, az imágók rajzáserősségétől függően ismételt védekezésre lehet szükség.
Hatóanyag: 50 g/l lambda-cihalotrin
Formuláció: folyékony mikrokapszula (CS)
Hatásmechanizmus: kontakt
Kiszerelés: 5 ml, 50 ml
Forgalmazási kategória: III.
A III. forgalmi kategóriába sorolt növényvédő szer vásárlása és saját célú felhasználása szakképesítéshez, engedélyhez nem kötött. (43/2010 (IV.23) FVM rendelet)
Használat előtt feltétlenül olvassa el a termék címkéjét is!
Még mindig tart a tél, így folytatódhatnak a téli tennivalók a kertben, de az is hasznos, ha egy bögre forró csoki mellett, akár a kandalló előtt gondoljuk át a jövő évi terveinket.
Igazán különleges látványt nyújt az ebben az időszakban virágzó varázsmogyoró, de kedvező időjárás esetén a kora tavaszi hagymások virágaiban is gyönyörködhetünk.