Széles körbe előforduló, gyakori kártevőnek számító faj.
Kifejlett alakjai a levelek, illetve a virágok kocsányát rágják meg, hiszen tojásrakás céljából keresik fel e növényi részeket. Jellemző, hogy a károsodott rész ezáltal hervadva lóg tovább a növényen. Akára az adott növényrészen található összes virág és termés elhalását is okozhatja, amennyiben annak elágazódása alatt támadja meg a növényt. Évente egy nemzedéke van, kifejlett alakban telel át. Legnagyobb egyedszámban április végén, illetve májusban találhatók meg.
Jelentős és visszatérő kártétel esetében a virágzás előtti időszakban érdemes lehet kémiai módszerekkel védekezni, mellyel a telelőről előjövő imágók tojásrakását akadályozzuk meg. Védekezésre szükség esetén felhasználható a Full 5 CS 2 ml /10 l víz dózisban.
Szamóca
Még gyönyörködhetünk virágoskertünk csodáiban: krizantém, díszkáposzta, örökzöldjeink. A folyamatos lombhullással akad egy kis dolgunk, az elhalt ágak levágása és levelek összetakarítása után a rezes lemosó permetezéssel is számolnunk kell. Ebben a hónapban odafigyelhetünk a karbantartási és tárolási munkálatokra.
Az őszi időszak végén, a lombozat lehullásával a gyümölcsfák téli mélynyugalomba vonulnak, azonban bőven vannak ekkor is olyan ápolási munkák, amelyek elvégzéséről gondoskodnunk kell.