A leggyakrabban előforduló levéltetűfaj a ribiszke és a köszméte esetében.
A tünetek meglehetősen jellegzetesek, hiszen a levéltetvek szívogatása nyomán a levél a színe felé kidudorodik. Ezek a hólyagok rendszerint pirosra színeződnek, melyekben a fonáki oldalon a tetvek nagy számban találhatók meg. A károsodott levelek idővel sárgulnak és leszáradnak, súlyos lombveszés által a termések mennyisége és minősége is csökkeni fog.
Migráló levéltetű faj, így nyári tápnövényei az ajakos virágúak pl. árvacsalán. Jelenlétükkel tavasszal, májusig, majd ősszel, októbertől találkozhatunk. Védekezni az első egyedek és tünetek megjelenése esetében érdemes pl. Full 5 CS-vel 2 ml/ 10 liter víz dózisban. Emellett olajtartalmú készítménnyel végzett lemosó kezeléssel a telelő alakok ellen léphetünk fel eredményesen.
Ribiszke
A nyári hónapokban gyönyörködhetünk az eddigi kemény munkánk eredményében, hiszen mind a virágoskertben, mind a balkonládákban hálásan virágoznak dísznövényeink.
A nyár talán legmelegebb napjai következnek, amikor is folytatódhat a betakarítás, majd a befőzés vagy fagyasztás, a raktározás télre.