A kártételt a lárvák okozzák, melyek a vesszőkben táplálkoznak. A fejlődő kis hernyók kezdetben a hajtások héja alatt rágnak járatokat, majd később azok belsejébe húzódnak. A bélszövettel való táplálkozását mutatja a hajtások, vesszők felületén megjelenő rágcsálékuk, ürülékük, valamint szellőzőnyílás is. A vesszőket elvágva a bélszövetben fekete színű, egyre jobban szélesedő járatuk található meg. A károsodott vesszők fonnyadnak, sárgulnak, súlyos esetben tavasszal ki sem hajtanak.
Évente egy nemzedékük fejlődik ki, hernyói telelnek át a károsítás helyén. A fertőzött vesszők mihamarabbi, kora őszi kimetszésével telelésük, így további fejlődésük akadályozható. A rajzásuk elhúzódó, akár május végétől augusztus közepéig is eltarthat, így érdemes feromoncsapdás előrejelzésre hagyatkozni a kémiai védekezés időpontjának meghatározása érdekében. Rajzásuk általában a virágzás után kezdődik, de akár a szüreti időszakon túl is folytatódik. A kémiai védekezést a rajzáscsúcs utánra kell időzíteni, a készítmények élelmezés-egészségügyi várakozási idejét pedig mindenképp be kell tartani (pl. Full 5 CS; 2 ml/ 10 liter víz).
Ribiszke
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.