Zöld vándorpoloska

Zöld vándorpoloska

Afrikai eredetű kártevő, hazánkban a 2000-es évek óta terjeszkedik, komoly kártételére elsősorban Budapest és a Balaton környékén számíthatunk. Évente két nemzedéke fejlődik, minden lárvastádium és a kifejlett egyed szipókájával növényi nedveket szívogat. Szélsőségesen polifág faj, többszáz tápnövénye ismert. Csemegekukoricán a szívogatás hatására a cső torzul, a szívogatott kukoricaszemeken jellegzetes, csillag alakú rajzolat figyelhető meg, a károsított szemek összeesnek, a cukortartalom csökken. A károsított csöveken másodlagos károsítók, például fuzáriumos fertőzés is felléphet

Védekezés/Megelőzés

Vegyszeres védekezés az imágók betelepülésének vagy a nimfák tömeges kelésének idején kontakt vagy felszívódó rovarölőszerekkel lehetséges. Mivel a zöld vándorpoloska nimfái kevésbé mozgékonyak, ezért a kártétel általában már egy védekezéssel megelőzhető. Fontos a kertünk mezsgyéjének rendben tartása, mivel a poloskák gyakran a kertünket övező gyomos-cserjés, gondozatlan területekről települnek át növényeinkre.
 

Kultúra:

Csemegekukorica

Megoldások kiskerti felhasználóknak:

Kerti kalendárium

Júliusi teendők kiskertünkben

A nyári hónapokban gyönyörködhetünk az eddigi kemény munkánk eredményében, hiszen mind a virágoskertben, mind a balkonládákban hálásan virágoznak dísznövényeink.

Augusztusi teendők kiskertünkben

A nyár talán legmelegebb napjai következnek, amikor is folytatódhat a betakarítás, majd a befőzés vagy fagyasztás, a raktározás télre.