A szegfűnek sajnos van „saját” tripsz faja (Thaeniothrips dianthi), mégis elmondható, hogy a legtöbb esetben a nyugati virágtripsz (Frankliniella occidentalis) okoz komoly problémákat. Mindkét kártevőre igaz, hogy a levél fonákon meghúzódnak és szabad szemmel szinte lehetetlen őket megpillantani. Parányi szájszervük segítségével sebet ejtenek a növényen és táplálkozásukkal a vízháztartás zavarát/felborulását, valamint klorofill elhalását eredményezik. Gyakran már csak akkor szembesülünk a problémával amikor a szegfű fakul, kókad, lankad majd elpusztul. A közönséges takácsatka súlyos kártételére utal a finom szövedék jelenléte, amelynek védelmében élnek és szaporodnak. Sikerük egyik titka, hogy rendkívül gyorsan szaporodnak, így ellenük megelőző jelleggel szükséges védekezni.
Kultúra:Szegfű
Még gyönyörködhetünk virágoskertünk csodáiban: krizantém, díszkáposzta, örökzöldjeink. A folyamatos lombhullással akad egy kis dolgunk, az elhalt ágak levágása és levelek összetakarítása után a rezes lemosó permetezéssel is számolnunk kell. Ebben a hónapban odafigyelhetünk a karbantartási és tárolási munkálatokra.
Az őszi időszak végén, a lombozat lehullásával a gyümölcsfák téli mélynyugalomba vonulnak, azonban bőven vannak ekkor is olyan ápolási munkák, amelyek elvégzéséről gondoskodnunk kell.