A körtét nemcsak az almamoly, hanem a körtemoly lárvái is károsíthatják, melyre egyaránt érdemes termesztése során odafigyelni.
Az almamolyhoz hasonló kártételt okoznak a körtemoly lárvái, hiszen a tojásból kikelő kis hernyók berágnak a gyümölcsbe, egészen azok magházig. Ürüléket viszont a lárvák a károsítás helyén nem hagynak maguk után, így kártételüket csak a hernyó távozását jelző pár mm-es átmérőjű lyuk által mutatkozik meg.
Évente egy nemzedéke fejlődik, lárvái telelnek át gubóban a talaj felső rétegeiben. Rajzásuk június végén kezdődik, melyet feromoncsapdák kihelyezésével érdemes nyomon követni, majd ez alapján a kémiai védekezést a lárvakeléshez igazítani. Permetezésre a K1 készítmény 2-3 g/10 l víz dózisban, valamint a Spilan 20 SG 3 g /10 liter dózisával egyaránt ajánlható.
Körte
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.