Jönnek a poloskák!

Jönnek a poloskák!

Vége a nyárnak, a levegő hőmérséklete csökken és az általunk „büdös bogárnak” nevezett rovarok szeretnének védett helyre vonulni, ahol átvészelhetik a számukra kedvezőtlen időjárást. A mi otthonaink erre a célra kiválóan alkalmasak a poloskáknak.

Mit kell tudnunk a poloskáról?

A poloskák lapos testű, 2-40 mm nagyságúak rovarok. A „büdös bogár” megnevezés helytelen, ugyanis a poloskák nem bogarak. Azok a fajok, amelyek téli lakótársainkká válnak, egytől-egyig növényevők, emberre teljes mértékben ártalmatlanok (kivételt képez az ágyipoloska, amelyre most nem térünk ki). Polifág fajok, tehát soktápnövényes rovarok. Szúró-szívó szájszervükkel megszúrják a növények levelét, szárát, termését. Emésztőenzimeket tartalmazó nyálukat bejuttatják a szúrás helyén, majd az elfolyósodott szöveteket szívják ki a növényből. Ezen a helyen a növény bebarnul, a seb beszárad. A termés rossz ízű lesz, eldeformálódik. Táplálkozásuk során baktériumokat, gombákat is terjeszthetnek. A poloskák melegkedvelő rovarok. Ősszel telelőhelyet keresnek maguknak repedésekben, lakásokban, házakban, majd március-április környékén jönnek elő a búvóhelyükről. A lárvák a fejlődésük során több vedlésen átesnek. A lárvastádiumok életmódjukban nem sokkal térnek el egymástól, de megjelenésükben és méretben elkülönülnek. A lárvákon és a kifejlett állatokon is találhatunk bűzmirigyeket, amelyekben termeli az ismert büdös váladékot, ezzel védekezik az őt elfogyasztani kívánó állatok ellen. Ma Magyarországon nem ismert természetes ellensége, ami miatt az ellenük való védekezés nehezebbé válik. A telelő helyet otthonunkba kereső poloskák közül a bencepoloska őshonos faj, viszont a vándorpoloska, márványos címeres poloska, nyugati levéllábú poloska és ázsiai márványospoloska a klímaváltozással került hozzánk. Elképzelhető, hogy ezután is várhatunk további invazív poloskafajt a melegebb területekről.

 

Mit tehetünk poloskák ellen?

Védekezzünk Bio-Permmel! Azonnali és hosszantartó védelmet nyújt a rovarok ellen, a szabadban és a házban egyaránt!

Felhasználható:

rejtett életmódú (pl.: csótány, hangya) és repülő rovarok ellen (pl.: poloska, légy, szúnyog).

Alkalmazása:

Felhasználás előtt fel kell rázni, majd a permetet a szórófej segítségével kell kijuttatni a kezelendő felületre, a rovarok búvó és tartózkodási helyeire. Repülő rovarok esetén a nyílászárók felületét javasolt lepermetezni. Hatástartóssága 1-2 hét, ez idő alatt a rovarok a permetezett felülettel érintkezve folyamatosan elpusztulnak.

Kiszerelés: 500 ml, pumpás adagolóval

Forgalmazási kategória: III.  szabad forgalmú rovarirtó szer

Használat előtt feltétlenül olvassa el a termék címkéjét is!

Kerti kalendárium

Májusi teendők kiskertünkben

Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.

Júniusi teendők kiskertünkben

Ez a hónap még elég tennivalót tartogat a konyha- díszkert valamint balkonkertben tevékenykedő kiskertészeknek. Vegyük sorra a feladatokat: