A bodzán több levéltetű faj is szívogathat, melyek közül leggyakrabban a bodza levéltetűvel találkozhatunk, de az őszibarack levéltetű egyaránt előfordulhat a növényeken. Legnagyobb egyedszámban május végén, illetve nyár elején figyelhetők meg a növényeken, de a fakadás utáni időszaktól már fokozatosan ügyelni kell megjelenésükre.
A levéltetű kolóniák szívogatásukkal gyengítik a növényeket, súlyos esetben akár 30 cm-es hajtáshosszon is megtalálhatók. Táplálkozásuk hatására a levelek torzulhatnak, a hajtások növekedésükben visszamaradhatnak, valamint közvetett kártételükként említhető meg vírusterjesztő képességük is.
Jelentős károsítók, ezért megjelenésüket feltétlenül rendszeres figyelni szükséges, tömeges elszaporodásukat gyéríthetjük növényvédő szeres kezelésekkel. Kizárólag, amikor méhek nem látogatják a fákat.
Bodza
Még gyönyörködhetünk virágoskertünk csodáiban: krizantém, díszkáposzta, örökzöldjeink. A folyamatos lombhullással akad egy kis dolgunk, az elhalt ágak levágása és levelek összetakarítása után a rezes lemosó permetezéssel is számolnunk kell. Ebben a hónapban odafigyelhetünk a karbantartási és tárolási munkálatokra.
Az őszi időszak végén, a lombozat lehullásával a gyümölcsfák téli mélynyugalomba vonulnak, azonban bőven vannak ekkor is olyan ápolási munkák, amelyek elvégzéséről gondoskodnunk kell.