A betegség gazdanövénye elsősorban a meggy és a cseresznye, mely akár teljes, idő előtti lombhullást is okozhat csapadékos években, nem megfelelő védekezés mellett.
A tünetek legtöbbször a levélen jelennek meg, melyek a színi oldalon apró kerek vagy szögletes foltok formájában mutatkoznak meg, sötét, lilás színezettel. A foltok idővel növekedésnek indulnak, majd pedig az egész levél sárgulását és lehullását okozzák. Ritkán a gyümölcskocsányon is megjelenhetnek a betegség tünetei, mely foltok aprók, vörös udvarral.
A lehullott levelekben a kórokozó fennmaradása biztosított, ezért ezek összegyűjtése és megsemmisítése, talajba forgatása jó célt szolgálhat a megelőzés szempontjából. A lemosó kezelések elvégzésének, a növények folyamatos figyelésének, valamint a szüret utáni kezelésnek is kiemelt szerepe van.
Kép forrása: commons.wikimedia.org, Jerzy Opiola
Kultúra:
Cseresznye
A nyári hónapokban gyönyörködhetünk az eddigi kemény munkánk eredményében, hiszen mind a virágoskertben, mind a balkonládákban hálásan virágoznak dísznövényeink.
A nyár talán legmelegebb napjai következnek, amikor is folytatódhat a betakarítás, majd a befőzés vagy fagyasztás, a raktározás télre.