Takácsatkák

Takácsatkák

Az atka szabad szemmel még éppen látható, pókszabású állatka. Nagy tömegben vöröses foltként láthatók a növényeken. Megismerhetjük a pókhálószerű szövedékről, amit készítenek.

Sok tápnövényű faj, lágy és fás szárú növényeket egyaránt károsít. Kedveli a száraz meleget; többnemzedékes faj. A fák kéregrepedéseiben, más rejtekhelyeken vagy növényi maradványokban telel.

 

Kártétel

A levelek felszínén szívogatnak, melynek nyomán apróbb, halvány foltok jelennek, melyek idővel összefüggőek lesznek. Szívogatásuk miatt a levelek torzulnak, elszáradnak és le is hullhatnak. 

 

Megelőzés/Védekezés

A nőstények telelnek kéregrepedésekben, gyomnövények maradványain, majd tavasszal innen vándorolnak a tápnövények leveleire és kezdik kártételüket. A fák lemosópermetezésével, a téli kéregtisztogatással, az elhalt növényi részek gyomok eltávolításával csökkenthetjük a létszámukat. Vegetációs időszakban, ha már megjelentek vegyszeresen védekezzünk elszaporodásuk ellen.

Fokozhatjuk a permetezőszer tapadását és hatását, ha keverünk a permetlébe Eco-Filmet!

 

Kép forrása: wikimedia.org, Gilleo San Martin

Kultúra:

Muskátli

Kerti kalendárium

Áprilisi teendők kiskertünkben

A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.

Májusi teendők kiskertünkben

Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.