Egyes évjáratokban, főként csapadékos májust és júniust követően tud jelentős károkat okozni. Két különböző kórokozó is fertőzheti a levelek, melyek tünetek kisebb mértékben el is térnek egymástól.
Mindkét kórokozó esetében a levél színén apró, kb. 1 mm nagyságú, sárga, szegletes foltok képződnek, melyek beszáradnak és szürke színűek lesznek. A levél fonákán pedig a kórokozók világosbarna képletek figyelhetők meg. Később az egyik kórokozó esetében a 2-3 mm nagyságú szegletes, szürkésbarna foltok képződnek a levél színi oldalán, a fonákon pedig 2-3 mm átmérőjű vörösbarna foltok. A másik kórokozó esetében a színi oldalon sárga foltok képződnek, a fonáki oldalon pedig pontszerű sötétbarna képletei láthatók.
A fertőzés forrásai a lehullott levelek, valamint a kórokozók köztes gazdái, vagyis a szellőrózsa és a borkóró fajok. A megelőzés a fertőzött lomb összegyűjtésével és megsemmisítésével, valamint a köztes gazdáktól való távolságtartással érhető el. A kémiai védekezést sziromhullást követően egészen június végéig érdemes rendszeres időközönként elvégezni pl. Bordói extra-val 100 g / 10 liter víz dózisban.
Szilva
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.