A szegfűt támadó két legfontosabb kórokozó a Fuzáriumos hervadás (kórokozó: Fusarium oxysporum f. sp. dianthi), illetve a Fuzáriumos szár-, és tőrothadás kórokozója (kórokozó: Fusarium culmorum, Fusarium avenaceum). A fertőzés hatására a beteg növények töve megbarnul, majd megfeketedik és a kórokozókra jellemző fehéres-rózsaszín micéliumszövedék és megjelenhet. Kettévágva a növényt láthatóvá válik az edénynyalábok elhalása. A tünetegyüttest a növény pusztulása követi. Legtöbbször a fertőzött közeg/szaporító anyag a „bűnös”. A fuzárium kórokozói a magasabb hőmérsékletet és nedves körülményeket kedvelik, ezek fennállása kedvez fennmaradásuknak. Amennyiben ilyen tüneteken észlelünk a növényünkön az első teendő, hogy eltávolítjuk azt (a közeggel együtt). Eltávolítás után célszerű fungicides beöntözést végezni. Ismét kiemelendő a prevenció fontossága, a mélyültetés és a pangó víz kerülése.
Kultúra:Dísznövények, Szegfű
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.