Almában a kezeléseket a varasodás ellen előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel szükséges megkezdeni és a fertőzési veszélyhelyzettől függően 8-10 napos időközönként megismételni. A légypiszok betegség ellen szintén megelőző jelleggel, a fertőzésre hajlamosító körülmények (hűvös, párás, csapadékos időjárás) fennállása esetén közvetlenül a sziromhullást követően javasolt a kezelések megkezdése. A lisztharmat elleni kezeléseket bogyósokban, csipkebogyóban, hajtatott paradicsomban, kabakosokban, gyökér és gumós zöldségfélékben, aroma- és fűszernövényekben előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor szükséges megkezdeni és a fertőzési veszély nagyságától függően 7-10 naponta megismételni.
Kabakosoknál a dózis növénymagassághoz történő igazítása támrendszeres termesztésre értendő. Síkművelésben a nagyobb, 3,0 kg/ha-os dózis kijuttatása javasolt. A sztemfíliumos betegség elleni kezeléseket hagymafélékben előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor, spárgában megelőző jelleggel, előrejelzésre alapozva a fertőzési veszélyhelyzet kialakulásakor szükséges megkezdeni és fertőzési veszély nagyságától függően 7-10 naponta megismételni.
850 g/kg kálium-hidrogénkarbonát
SP
20, 200g
A III. forgalmi kategóriába sorolt növényvédő szer vásárlása és saját célú felhasználása szakképesítéshez, engedélyhez nem kötött. (43/2010 (IV.23) FVM rendelet)
Használat előtt feltétlenül olvassa el a termék címkéjét is!
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.