Leggyakrabban a körtefák levelén alakulnak ki tünetek a körterozsda kórokozójának megtelepedése által, de ritkán a hajtáson és terméseken is megfigyelhetők a kórokozó képletei, melyeket az adott részek vastagodása is kísér.
A leveleken megjelenő foltosodás kezdetben 1 cm-nél kisebb, ovális alakú, halványzöld színű. Később a foltok sárgulnak, narancsvörös színezetűek lesznek, melyek udvara azonban megtartja sárga színezetét. A foltok idővel tovább vastagodnak és nagyobbodnak. A színi oldalon apró sötétbarna fekete foltok megjelenése tapasztalható, még a levelek fonáki oldalán pedig a kórokozó világosbarna képletei jelennek meg.
A kórokozó gazdaváltós faj, így először a borókát fertőzi, majd pedig tavasszal a szél segítségével jut el a körtefa levelére. A két növényfaj közelségének kerülésével a fertőzés megakadályozható. A varasodás ellen végzett rendszeres kezelések e kórokozó ellen is hatásosak, amennyiben rendszeresen védjük fáinkat a varasodás ellen, e kórokozó megjelenésére nem kell számítanunk.
Körte
A nyári hónapokban gyönyörködhetünk az eddigi kemény munkánk eredményében, hiszen mind a virágoskertben, mind a balkonládákban hálásan virágoznak dísznövényeink.
A nyár talán legmelegebb napjai következnek, amikor is folytatódhat a betakarítás, majd a befőzés vagy fagyasztás, a raktározás télre.