Elsősorban cseresznyén, szilván és kajszin, ritkábban meggyen is előforduló betegség.
A levélen elsőként elmosódott szélű lilásbarna foltok keletkeznek. Később a foltok növekedésnek indulnak, méretük kb. 2-4 mm nagyságú lesz, színük világosbarna, szegélyük pedig sötétbarna. Idővel a foltok közepének kihullása is bekövetkezik. Az éretlen terméseken 1-2 mm nagyságú barna foltosodást okoz. Az érő gyümölcsökön nagyobb, 2-5 mm foltok is képződhetnek, melyek besüppednek, fakóbarna színűek.
A védekezés a blumeriellás betegséghez hasonlóan alakul. Megelőzés szempontjából a lehullott levelek összegyűjtésének és megsemmisítésének, valamint a lemosó kezelések elvégzésének van kiemelt szerepe. A sziromhullást követően egészen a lombhullásig megjelenhetnek a betegség tünetei, így a szüret utáni időszakban is szükséges a fák egészségének figyelése.
Kajszibarack, Cseresznye, Szilva, Meggy
A nyári hónapokban gyönyörködhetünk az eddigi kemény munkánk eredményében, hiszen mind a virágoskertben, mind a balkonládákban hálásan virágoznak dísznövényeink.
A nyár talán legmelegebb napjai következnek, amikor is folytatódhat a betakarítás, majd a befőzés vagy fagyasztás, a raktározás télre.