A terméseken kezdetben sárgásbarna vagy világosabb színű vizenyős, kör alakú foltok láthatók, melyek később sötétbarna színűek lesznek. A foltok éretlen és érett gyümölcsökön is megjelenhetnek, besüppedt foltosodás formájában. A beteg termésrészek megkeményednek, kiszáradnak, majd mumifikálódnak.
A kórokozó a beteg növényi maradványokon, így a beteg terméseken egyaránt képes akár hosszú ideig is fennmaradni. Érdemes tehát akár még a növénye lévő, de a lehullott és beteg részeket is összegyűjteni és megsemmisíteni. Védekezésre főként csapadékosabb évjáratban kell sort keríteni, fontos ugyanis az érőfélben lévő termések védelme. A kezdeti időszakban akár kontakt, réz hatóanyagú készítménnyel is védekezhetünk, viszont megjelenés esetében már érdemesebb a felszívódó hatóanyagot tartalmazó készítmények használatára hagyatkozni, mint pl. a Signum WG, melyet áfonya esetében 20 g/10 liter víz, még szamócánál 36 g/ 10 liter víz dózisban kell kijuttatni.
Áfonya
A tavasz második hónapja, ekkor már nem annyira szeszélyes az időjárás, persze rejthet meglepetéseket. Ekkor kap igazán erőre a természet és hoz a kertünkbe életet és ezzel megannyi feladatot.
Ebben a szép tavaszi hónapban csodálatos látványt nyújthat felvirágoztatott kertünk, erkélyünk, de a tennivalóktól se feledkezzünk el.