Kerti kisokos - Vitorlavirág kultúra

Válassz kultúrát vagy termékcsaládot a kereséshez

A vitorlavirág ökológiai/Környezeti igénye

A vitorlavirág a tűző napfényt nem kedveli, fürdőszobába ideális lehet, mivel kevesebb fénnyel is beéri. Fényszegény helyen azonban ne tartsuk, hiszen ebben az esetben kevés virágot hoz, vagy kedvezőtlenebb esetben egyáltalán nem virágzik. Az ideális számára a párás, 16-20 °C körüli hőmérséklet, ezért rendszeres párásítást igényel. 

A vitorlavirág tápanyagigénye

Kora tavasztól késő nyárig adjunk neki tápoldatot, virágzási időszakban mérsékeltebben, de ugyanúgy igényli a tápanyag visszapótlást. A tápoldatozáskor ügyeljünk arra, hogy a növény földje ne legyen száraz, mert ez gyökérperzselést okozhat. 

A vitorlavirág szaporítása

Az átültetéssel egy időben megoszthatjuk a tövet. Amennyiben sok a rizóma a cserépben, leválaszthatunk belőle. Az így kapott gyökérrel és levéllel rendelkező növényeket ültessük megfelelő méretű cserépbe.

A vitorlavirágra vonatkozó ápolási munkák

A fiatal növényeket évente szükséges átültetni. Ennek ideje március, amikor is a növény hajtásai fejlődésnek indulnak. Átültetéskor a gyökerekkel kímélve bánjunk, mivel azok meglehetősen törékenyek (nagyobb növényeknél már vissza is lehet vágni). A földje legyen vízáteresztő és durva tőzegrostokból, lombföldből valamint homokból álljon. Némi érett istállótrágyát is keverhetünk a földhöz. Mivel folyamatos párásításra van szükség, a permetezésnél figyeljünk, hogy a virágot ne érje víz, hiszen a hófehér virág megbarnulhat. A talajt mindig tartsuk nyirkosan, ősztől januárig mérsékelten öntözzük, pihentessük a növényt, így tavasztól újra virágban pompázik majd. A sérült elszáradt leveleket mindig távolítsuk el. A levelekre lerakódott port elég, ha nedves kendővel letöröljük. 

Vitorlavirág
Kórokozó