A tökfélékhez hasonlóan melegigényes növény, a magok csírázásához körülbelül 12-14 °C szükséges, de egyöntetű kelésre 15-20 °C körül számíthatunk. A növekedéséhez magas hőt igényel, így a nyár második felében növekszik gyorsabban. A zöld hajtások és a levelek érzékenyek a fagyra, a beérett termések akár 1-2 °C-ot is kibírnak. Közepes fényigényű növény, ami azt jelenti, hogy gyenge árnyékban is jól fejlődik. Ebből következik, hogy gyér lombú gyümölcsösben is megmarad, valamint kerítés mellé is ültethető. A termések kifejlődéséhez hosszú nappalokra van szükség. Vízigénye nagy, hazai viszonyokhoz mérten öntözés nélkül a termesztése kockázatos. A sekélyen, 20-30 cm-es mélységben gyökerezik, ezért a szárazságot nem jól tűri. Érdemes a nyári hónapokban (különösen július végén, augusztus elején) kevesebbszer, de nagyobb vízmennyiséggel megöntözni. A talajjal szemben nem túl igényes, a szélsőséges talajokat kivéve valamennyi talajon eredményesen termeszthető. Termőterületnek semleges kémhatású, tápanyagban gazdag, laza szerkezetű és jó vízgazdálkodású talajt válasszunk.
Tápanyagigényes növény, lehetőleg frissen trágyázott területen termesszük. amennyiben ez nem áll a rendelkezésünkre fészek trágyázzunk. A fészektrágyázás lényege, hogy a vetés előtt két héttel a fészeknek kijelölt helyeken emeljünk ki 1-2 ásónyomnyi földet, majd szórjunk a fészkekbe 1-1 lapát érett istállótrágyát vagy komposztot, ezután temessük vissza a kiemelt földdel. Káliumigénye duplája a nitrogénnek és a foszfornak. Kerüljük a nitrogén túladagolását, különösen a tenyészidőszak második felében. Megfelelő tápanyag ellátás mellett és mészben gazdag talajon jó terméshozamra számíthatunk.
A sütőtököt szabadföldi helyrevetéssel szaporítjuk. Ősszel érdemes kiszúrni a területre érett szerves trágyát, valamint foszfor és kálium tartalmú műtrágyákat. Tavasszal a területet gereblyézzük simára, a vetésig pedig tartsuk gyommentesen a talajt. A vetés ideje májusban van (amikor a hőmérséklet már megfelel a magok csírázásához), az alkalmazott sortávolság 1 m, a tőtávolság pedig 30-40 cm. Egy-egy fészekbe 3-4 magot szórjunk, majd 2-3 cm-es földdel takarjuk be azokat. Támrendszeren és talajfelszínen egyaránt futtatható. Talajfelszínen is érdemes az indákat végigfuttatni, hogy a levelek nagyobb árnyékot biztosítsanak (ezzel csökkentve a talaj párolgását), valamint ezzel a gyomelnyomó képesség is javul.
A tenyészidőszak alatt folyamatosan gyommentesen kell tartanunk a talajt, ezt kapálással szabályozhatjuk, valamint elengedhetetlen az öntözés művelete. A legkritikusabb időszak július végétől augusztusig tart. Ez idő alatt érdemes kevesebbszer nagyobb adagokat kijuttatni.
Az érett tököket késő ősszel kocsánnyal együtt éles késsel vágjuk le az indákról, úgy, hogy közben ne sértsük meg a héjat, illetve a vékony viasz réteget se. Az ép és egészséges termések száraz hűvös, de fagymentes helyen hónapokig eltarthatóak. A terméseket ne tegyük közvetlenül betonra vagy kőre, hiszen a páralecsapódástól hamarabb rothadásnak indulhatnak.