A spenótot a hidegtűrő növények soroljuk, növekedésének a 15-16 °C körüli hőmérséklet kedvez. A nyári forróságot nem bírja, hamar magszárat hozhat. Nem nagy vízigényű, de a nagy szárazság hatására magszárat fejleszt. Általában nem fordulnak elő vízellátási problémák, csak késői vetéseknél lehet szükségszerű az öntözés. A talaj szerkezetével szemben kevésbé igényes, nem jellemző a szerves trágya kijuttatása. A magas mésztartalmú talajok esetében a fiatalabb leveleken vasklorózis jelenhet meg. Előveteményként megfelelő lehet a borsó, sárgarépa, uborka, retek. A spenót korán lekerül a területről, utána vethetünk rövid tenyészidejű, babot, illetve másod vetésű uborkát.
A spenótot kizárólag helyrevetéssel szaporítjuk, ez történhet tavasszal, nyáron és ősszel. Amint rá tudunk menni a talajra, elkezdhetjük a tavaszi vetést, ezt egészen április végéig szakaszosan tehetjük. A nyári vetések ideje július vége-augusztus vége. Ennél az időpontnál fennállhat a magszárba indulás veszélye, ezért ez kevésbé elterjedt. Az őszi vetést szeptemberben végezzük el. Ebben az esetben a spenót áttelel, és kora tavasszal szedhetjük. A vetés sortávolsága 12 cm, de kiskertekben ez 25-30 cm is lehet. A vetés mélysége 2-3 cm, a tőtávolság pedig 3-5 cm.
A megfelelő nitrogén ellátottság nagymértékben meghatározza a termés mennyiséget, a kálium javítja a betegségekkel szembeni ellenálló képességet valamint télállóságot. A foszfor és kálium műtrágyákat még ősszel juttassuk ki. A többi zöldségfélékhez képest nagy mennyiséget vesz fel vasból és magnéziumból.
Ha a vetést sűrűnek ítéljük meg, szükség lehet az egyelésre. Ezt az első lomblevelek megjelenése idején végezzük el. Őszi vetésnél érdemes lehet az állományt 1-2 alkalommal megöntözni, hogy a kelés biztonságosabb legyen. A talaj minőségétől függően fejtrágyázhatunk, ebben az esetben vízben jól oldódó és könnyen felvehető nitrogéntúlsúlyos műtrágyát juttassunk ki. Igyekezzünk gyommentesen tartani az állományt, a tavaszi vetéseknél erre különösen nagy figyelmet kell fordítanunk.
A szedésre alkalmas növény 5-6 lomblevéllel rendelkezik. A szedésnél a fiatal szívleveleket ne vágjuk le, mert ez megakadályozza az újabb hajtások levelek képződését. A betakarított leveleket minél hamarabb dolgozzuk fel, vagy tároljuk hűvös helyen, hűtőszekrényben.