A naspolya a meleg tájakat kedveli, ezért hazánkban sem előnyös fagyzugos helyekre telepíteni. A legjobb számára a napos, félárnyékos helyek. Árnyékos körülmények között kevesebb gyümölcsöt hoznak. A gyökérzete sekélyen helyezkedik el, ezért nem szükséges a mélyebb rétegekben tápanyagokban gazdag talajba telepíteni. Kedveli a jó vízgazdálkodásútalajokat és a nyirkos talajokat.
A naspolya virágai öntermékelyülők, ezért nem szükséges más fajta virágporára. Telepítés előtt, ha túl agyagos a talaj némi tőzeggel kell több levegőt juttatni a talajba. A naspolyákat november és március között kell telepíteni. A tél folyamán a fácskák gyökeresednek és kellőképpen megerősödnek a nyári melegre. Az ültetéshez 75-85 cm3-es lyukat kell ásni. A kiásott földet komposzttal alaposan át kell keverni és óvatosan műtrágyát is adagolni. A lyukba állítsunk egy karót, amihez a fiatal fácskát fogjuk kötni. A gyökérzetére szórjuk vissza a komposzttal kevert földet. Márciusban érdemes általános műtrágyát kell adni a fácskáknak 70g/m2 mennyiségben.
Nem igényes a talajra, a vékony termőrétegű talajokban is eredményesen termeszthető.
A nagymennyiségű és jó minőségű termény érdekében a naspolya vesszőit nem szabad metszeni. A termőrügyek a vesszők végén helyezkednek el. Az idősebb bokrok esetében csak a sérült, öreg gallyakat szabad eltávolítani ritkítás céljából. A nagyobb sebek kezeléséről ne feledkezzünk meg. A nyári meleg folyamán a fácskákat érdemes öntözni, hiszen a sekélyen elhelyezkedő gyökerek hamar kiszáradnak.
Akkor a legfinomabb, ha a kora őszi fagyok megcsípik a gyümölcsöt. A gyümölcs utóérő, így még éretlen állapotban érdemes leszedni a fáról, majd száraz helyen megérlelni.
Készíthető belőle lekvár és zselé is. Tárolni nem érdemes, hiszen utóérő ezért hamar beérik a lakásban.